HLASUJTE: Jste pro (nebo proti) automatickému rozpoznávání obličejů, které by mohla používat policie?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kamerový senzor systému Guardian je umístěný nad palubní deskou u zpětného zrcátka a rozpozná díky tomu i cestující na zadních sedadlech
0:00
/
0:00

Pražská policie otevírá diskusi s magistrátem. Chce totiž na šesti místech metropole použít funkci automatického rozpoznávání obličejů. Policisté by tak mohli sledovat a zaznamenávat pohyb osob, které kamery zachytí.  

Strážníci se tak odvolávají na tři roky starou koncepci rozvoje městského kamerového systému. Předseda bezpečnostní komise magistrátu Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že se v této citlivé otázce město obrací na Úřad pro ochranu osobních údajů se žádostí o stanovisko.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Co si myslíte o záměru pražské policie zavést funkci automatického rozpoznávání obličejů? Pomůže tato funkce v oblasti bezpečnosti? Je to dobrý nástroj při hledání pachatelů trestných činů nebo ztracených osob? Obáváte se ztráty soukromí?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Odebírat podcast

Související