FuckUp Nights jsou oslavou životních proher a neúspěchů

10. červenec 2017

Koučové toho, jak být slavný, šťastný, bohatý a vyrovnaný deklamují své životní názory na každém druhém rohu. Přednášet o osobních neúpěších je naopak poměrně vzácné. FuckUp Nights, jak se večerům, kde se známé osobnosti vyznávají ze svých chyb, říká, mají stále více diváků a fanoušků a příběhy selhání jsou už několik let inspirací pro lidi po celém světě.

Na jedenáctém českém setkání FuckUp Nights vystupuje „Kluk v akci“, kuchař a podnikatel Ondřej Slanina, hudební skladatel a dirigent Varhan Orchstrovič Bauer, matematik, bojovník proti korupci, miliardář Karel Janeček, designér Jindřich Fialka a cestovatel a aktivista Jiří Sázel.

„Nejzajímavější mně přijde skladba a to, když se podaří namíchat lidi z úplně různých vesmírů. Prošli v životě různými peripetiemi a teď v rámci večera a jedné a půl hodiny se to zkondenzovaně podá do publika. To, že průserů je na sto způsobů a že se dají překonat a nebojí se toho ani největší hvězdy, které často navenek vypadají, že procházely celý život jen růžovým sadem,“ komentuje výběr speakerů organizátor Tomáš Studeník.


FuckUp Nights jsou pravidelná setkání, během kterých veřejně známé osobnosti hovoří o svých neúspěších. Vůbec první FuckUp Night se uskutečnila v roce 2013 v Mexiku, v Česku o rok později. Hosté v přibližně desetiminutových výstupech promlouvají o svých životních pádech a přešlapech. Setkání mají za cíl především oslavit neúspěch jakožto zcela přirozenou a přínosnou součást lidského života, která otevírá nové obzory a přináší důležitá poučení.

„Napsal jsem klukům do Mexika, kteří s těmito večery začali, protože jsem si říkal, že to by mohlo být vtipné a Čechy zajímat. Tady každý neúspěch člověka hřeje,“ vysvětluje Tomáš Studeník, jak vůbec s myšlenkou FuckUpů přišel. „Byli nadšení a odepsali mně: Super udělej to v Praze,“ dodává.

Prvním, kdo otevře neúspěšnou kapitolu svého života na jedenáctém FuckUpu v Praze, je Ondřej Slanina. „Je potřeba říct lidem, že všechno není růžové. S odstupem času jsem za to strašně rád, protože mě to vystřelilo a pomohlo mně to v další práci,“ komentuje svůj podnikatelský neúspěch těsně předtím, než se o něm rozpovídá před publikem. To je velmi pestré, mezi přednášejícími ale jednoznačně převažují pokaždé muži. Tým FuckUp Nights by proto přivítal více žen, které by byly schopny se se svým přešlapem postavit k mikrofonu a sdílet ho s diváky.

Celý pořad Zaostřeno na FuckUp Nights si můžete už nyní poslechnout ZDE.

autor: Radek Kříž
Spustit audio