František Všetička: Léta legionů

5. prosinec 2016

Četba na pokračování z románu olomouckého literárního teoretika a beletristy zachycuje osudy spisovatele, dramatika a vojenského lékaře Františka Langera a jeho mladších bratrů Josefa a Jiřího.

POSLOUCHEJTE RADIOKNIHU

Všetičkův román zahrnuje časový úsek od sklonku 19. století až po začátek dvacátých let 20. století. Kromě Františka Langra a jeho bratrů popisuje autor v románu další významné postavy našeho kulturního a společenského života: spisovatele Jaroslava Haška, Viktora Dyka, bratry Čapky, Richarda Medka, Franze Kafku a mnoho dalších.

František Všetička zachycuje rovněž více i méně významné události té doby – například založení Strany mírného pokroku v mezích zákona a průběh první světové války, včetně sibiřské anabáze československých legií. Jejich závěrečnou poutí z Vladivostoku do Prahy román končí.

Pětidílnou četbu na pokračování připravil Jan Sulovský. V režii Tomáše Soldána čte Miloslav Mejzlík. Pořad připravil Český rozhlas Olomouc.

autor: sul
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.