Dopisy z fronty a všední život v protektorátu
I v těch nejhorších letech druhé světové války, v takzvaném Protektorátu Čechy a Morava, žili lidé své obyčejné životy. Jak ale takový obyčejný život vypadal? Co řešili lidé, kteří zůstali doma, a co ti, kteří museli narukovat na frontu – ať už východní, nebo západní? Odpovědi na tyto otázky se pokusil najít Karel Moudrý v dokumentárním pásmu o všedním životě Čechů za druhé světové války.
Související
-
Jaro 1945. O posledních týdnech války
Co se dělo na frontách druhé světové války v březnu a dubnu 1945? Poslední válečné týdny očima přímých aktérů připomene repríza dokumentárního pásma Milana Kudryse.
-
Únor 1945 na bojištích. Měli tehdy nacisté ještě šanci?
Únor posledního roku druhé světové války sice přinesl řadě míst v Evropě svobodu, na mnoha frontách se ale stále vedly urputné boje.
-
Situace na světových bojištích v prvních měsících roku 1945
Před šestasedmdesáti lety se druhá světová válka pomalu chýlila ke konci. Ne na všech frontách to ale bylo jasné. Co se na přelomu let 1944 a 1945 dělo na bojištích?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.