Cyril Höschl o depresi v Česku
Vědci z univerzity v San Franciscu přišli s experimentální léčbou deprese, jedna z pacientek dostala do mozku implantát, který pomocí slabých elektrických impulsů ulevuje od dlouhodobé deprese, informoval server Euro.cz. Deprese se obvykle léčí za pomoci medikace antidepresivy, část pacientů ale na léky nereaguje. Na řadu potom přichází experimentální léčba.
Čtěte také
Deprese je čtvrtou nejčastější příčinou zdravotních potíží. V listopadu loňského roku onemocnělo v Česku podle údajů Národního ústavu duševního zdraví až 12,15 procenta lidí.
Když bývalý šéf ústavu a psychiatr Cyril Höschl popisuje nejnovější metody léčby depresí, říká, že jsou invazivní i neinvazivní. A pandemie koronaviru zvýšila počet depresí až trojnásobně.
Poslechněte si celou Vědu Plus s mnoha dalšími příspěvky.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
![tajuplny_ostrov.jpg tajuplny_ostrov.jpg](https://plus.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/dc6840ce882ec3bac8e628bfab9f5bc9.jpg?itok=MGjKRqj7)
![](https://plus.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/6515d334428e57ce276151baa6fa5313.jpg?itok=m8R2tATO)
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.