Chci po všech lidech ve státním sektoru, aby sebou sakra mrskli, říká herec Ondřej Vetchý

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ondřej Vetchý

REPRÍZA | „Bojím se skoro všeho a čím víc mě lidi na ulici poznávají, tím víc mám tendenci přejít na druhou stranu,“ říká herec Ondřej Vetchý. 

Téměř důsledně se vyhýbá komunikaci s médii, nemá rád fotografování a velmi pečlivě  střeží i své soukromí. Moderátorka Barbora Tachecí patří mezi úzkou skupinu novinářů, kterým rozhovor čas od času dá.

Hraní je pro Vetchého nesmírně náročné, jak vysvětluje, nejvíc na něm miluje čas trávený s kolegy. „Když se před určitým časem kolegové v Činoheráku hádali, řekl jsem jim: Hoši, jestli s tím okamžitě nepřestanete, tak už sem nikdy nepřijdu. Chodím sem jen kvůli vám. Abych byl s vámi. Protrpím to představení, u kterého chcípám, protože mně stojíte za to. Abych po něm mohl být i s vámi,“ popisuje.

Jsem občan a demokrat, ne politik

Do politiky vstoupit Ondřej Vetchý nechce. „Musel bych respektovat hlasování většiny. To je demokracie politická. Já jsem demokrat občan a jako občan mám největší páru,“ říká a dodává: „Kdybych vstoupil do aktivní politiky, musel bych se se spoustou věcí, svých postojů a názorů rozloučit.“

Herectví je nástroj, kterým mohu disponovat, aby byla společnost v lepší kondici.

Ondřej Vetchý

A v komentáři současné politické situace v Česku pokračuje. „Politika mě nebaví, ale trápí. Nefunguje. Já se zcela po právu domáhám toho, aby - tak jako já ve své práci na jevišti chcípám proto, aby lidé byli spokojení, protože zaplatí 500 korun za vstupenku´- pracovali i oni - chci to stejné po politicích. Chci to po policistech. Chci po všech lidech, kteří pracují ve státním sektoru, aby sebou sakra mrskli stejně jako já,“ říká.

Herectví je cesta

„Herectví je pro mě cestou a prostředkem k tomu, když třeba zavolám někomu kvůli věci, kterou chci spoluovlivnit, tak se mnou bude mluvit. Kdybych byl no name, tak se mnou mluvit nebude. V tomto shledávám největší význam své profese pro mě a potažmo pro tuhle zem. A jsem šťastnej, když mně lidé dávají zpětnou vazbu, že jim má práce dělá nějakým způsobem život lepší. O to víc mě trápí, protože chci dělat ne všem – ale co největšímu počtu lidí ten svět lepší, že se tady najednou postaví nějaká bariéra. A jsem si jistý, že sport, který tak miluji, a kultura obecně, v nejširším smyslu slova, jsou tu proto, aby svět a lidi spojovaly,“ vysvětluje.

Zajímá vás, kde všude se občansky, charitativně a umělecky Ondřej Vetchý angažuje? Jaký vztah má k ženám a k feminismu? Je lepší otec nebo partner? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio
autoři: Barbora Tachecí , Kateřina Tesařová

Odebírat podcast

Související