Britský neonacista spáchal totální coming out. Přihlásil se k homosexualitě i židovským kořenům

18. říjen 2017

Jeden z předních členů neonacistického hnutí ve Velké Británii se veřejně přiznal k homosexualitě a tomu, že má židovské kořeny. Mimo jiné o tom, že v dětství neměl kamarády, promluvil několikrát trestaný Kevin Wilshaw v rozhovoru pro televizi Channel 4.

Wilshaw se otevřel světu, protože, jak sám uvedl, za své činy cítí vinu. Utajovaná homosexualita navíc podle Wilshawa vedla k tomu, že se s radikálními názory ztotožnil.


Termín Židé označuje jakousi neurčitou masu lidí. Nepředstavíte si pod tím nikoho určitého, natož svou matku. Kevin Wilshaw

Kvůli nim nemusel sám sobě klást nepříjemné otázky a navíc cítil soudržnost s členy neonacistického hnutí. K rozhovoru s Channel 4 se odhodlal, aby podobné lidi před takovým chováním varoval.

„Chci poškodit ty, kteří propagují všechny podobné nesmysly a přitom jsou skrytými gayi. Měli by si uvědomit, že žijí celý život ve lži, kterou jim zprostředkovává propaganda. A ano, chci těmhle lidem ublížit,” řekl v rozhovoru pro britskou televizní stanici.

Neurčitá masa lidí

Wilshaw tvrdí, že podobné názory převzal od otce, kterého považuje za svůj vzor. V přihlášce do zakázané nacionálně socialistické strany uvedl, že chce ze světa vymýtit židovskou populaci. Jak on sám dodává, na vlastní matku s židovskými kořeny si přitom ani nevzpomněl.

„Termín Židé označuje jakousi neurčitou masu lidí. Nepředstavíte si pod tím nikoho určitého, natož svou matku. Právě kvůli tomuhle zjednodušení je možné vědomě zabít šest milionů lidí,” myslí si.

Nikdy by si prý ale nedokázal představit, že napadne nějakého člověka kvůli odlišné barvě pleti nebo vyznání. S násilím vůči menšinám nesouhlasil, ale zavíral před ním oči.

Nedává to smysl


Homofobní názory jsou nedílnou součástí bělošského rasismu. Kevin Wilshaw

Bývalý extremista podle svých slov neměl v dětství kamarády a nahrazoval to soudržností členů neonacistického hnutí. V 70. letech začal jejich akce spoluorganizovat a zapojil se do potyček s odpůrci fašismu.

Za své činy byl několikrát trestán - naposledy dostal podmínku letos v březnu za šíření nenávisti na sociálních sítích. Názor na celou věc změnil až v posledních měsících, a to mimo jiné i kvůli své sexuální orientaci. I když podle něj členové hnutí na tuhle problematiku pohlížejí dvojím metrem.

„Homofobní názory jsou nedílnou součástí bělošského rasismu. Ale například vůdce britského neonacistického hnutí byl gay. Sice zpětně nedává smysl, ale nikomu tehdy nepřišlo divné, že takový člověk organizuje akce proti homosexuálům,” tvrdí.

Wilshawovi už před zpovědí chodily výhrůžky od jeho někdejších souvěrců. A on sám uvedl, že se s možností pomsty zkrátka musí smířit.

autor: vjb
Spustit audio