Výrokem roku 2019 jsou podle vás „motýle“ Andreje Babiše. Hlasovali jste i pro Grospiče nebo Gretu

27. prosinec 2019

Komentátoři a spolupracovníci pořadu Názory a argumenty vybrali výroky z roku 2019, které považují za ikonické. Ten „nej“ jste svým hlasováním vybírali vy. Jak to dopadlo?

Nejvíc hlasů (800) získal úryvek z projevu premiéra Andreje Babiše (ANO) z května, který pronesl na výroční schůzi Česko-německé obchodní a průmyslové komory: „My v Čechách máme rádi přírodu. My chceme. My máme obrovský program na vodu. My chceme zasadit deset milionů listnáčů. Kůrovec nám žere lesy. My chceme znovu motýle!“ Nominoval ho komentátor Aktuálně.cz David Klimeš.

Na druhém místě s 283 hlasy skončilo tvrzení místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče o srpnu 1968: „Základní premisa z našeho pohledu je, že se nejednalo o okupaci. A oběti? To byly vesměs oběti dopravních nehod.“ Vybral ho komentátor Českého rozhlasu Ondřej Konrád.

Bronzovou příčku se 159 hlasy obsadil opět výrok premiéra Andreje Babiše (ANO): „Já jsem to nečet, prosím vás, já nemůžu číst tak dlouhé zákony.“ Zaujal nejen vás, ale i komentátorku Českého rozhlasu Lídu Rakušanovou, která ho nominovala.

Debatu komentátorů o výrocích roku uslyšíte v kulatém stole Názorů a argumentů v neděli 29. prosince od 18:10 na Plusu.

autor: Jana Přinosilová
Spustit audio

Související