Vánoce na Plusu: Rozhovory, dokumenty, bilance a výběr toho nejlepšího za rok 2022

21. prosinec 2022

Vánoční program Plusu nabídne nejedno ohlédnutí za rokem 2022, a to jak z oblasti politiky, ekonomiky, zahraničních událostí ale i vědy. Na Štědrý den byste si neměli nechat ujít rozhovor s pravoslavným knězem Pavlem Milko, na 1. svátek vánoční velký rozhovor s herečkou Ivou Janžurovou a na Štěpána pak rozhovor s básníkem a publicistou Milošem Doležalem. Na Nový rok vysíláme speciální Osobnost Plus s biochemikem Janem Konvalinkou, který nás provázel celou pandemií.

Sváteční čas můžete prožít i s kvalitní četbou. V nové Radioknize uslyšíte vyprávění starobylého domu, který toho pamatuje hodně. Až do ledna také můžete poslouchat příběh nejslavnější čínského umělce Aj Wej-weje v kulisách dějinných otřesů.

TOP 10 pořadů roku 2022

Odvysíláme také projevy prezidenta Miloše Zemana, premiéra Petra Fialy a předsedy Senátu Miloše Vystrčila.

Nabídneme ale i dokumentární ohlédnutí za Vánocemi za socialismu, prvními poválečnými i těmi rozhlasovými. To vše je jen zlomek ze svátečního vysílání Plusu, ke kterému vás zveme.

Na celý plán vysílání se můžete podívat v našem Programu.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.