Trendy

2. leden 2014
Trendy

Životní styl, společenské proměny, technologie, ekonomika, móda i podoby kultury. Dočasné i trvalé fenomény doby a nové způsoby řešení problémů. Autoři a autorky vyrážejí za svými tématy do terénu, analyzují je s dotčenými lidmi a odborníky. Nechybí barvy, vůně, zážitky ani anekdoty z natáčení.

Pořad připravují: Eva Kézrová, Marek Kuchařík, Radek Kříž, Veronika Ruppert, Ondřej Ševčík, David Šťáhlavský, Tereza Šťastná, Tamara Urválková, Daniela Vrbová, Dalibor Zíta, Iva-Hedvika Zýková.

Historie pořadu:
Pořad se vysílá na Plusu od roku 2014. Do roku 2015 ve formě dvaceti minut v odpoledních a večerních hodinách, od roku 2016 se přesunul do rychlejšího dopoledního proudu ve stopáži 10 minut. Pondělí až čtvrtek vždy po 10.30.

Pozorujete kolem sebe nějaký zajímavý trend? Napište nám o něm na trendy@rozhlas.cz. Zajímají nás i vaše názory a připomínky k pořadu.

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu nebo je můžete odebírat prostřednictvím podcastů.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.