Příběhy pokladů
Kde by bylo baroko bez italské kolonie v Praze? Co se skrývá v policích zámeckých, klášterních nebo palácových knihoven? Kde se vzaly líbezné madony krásného slohu? To jsou jen některé z titulků Příběhů pokladů, ve kterých vás Patricie Polanská vezme nejen do naší historie.
Nejnovější články
-
Zakladatelka ženského hnutí Františka Plamínková: I ona svedla boj o zrušení celibátu pro učitelky
Začátkům ženského hnutí, osudům domu Ve Smečkách a především osobnost přední představitelky boje za rovnoprávnost Františky Plamínkové, patří Příběhy pokladů.
-
Brambor do domu, poklad do domu
Zpočátku byly brambory přijímány opatrně a s jistou dávkou nedůvěry – někde ale byly považovány za vzácnost. První zmínky na našem území spadají do začátku 17. století.
-
Drtikol. Fotograf, malíř a buddhista, jehož snímky na dražbách dosahují statisícových částek
Je dnes jedním z nejuznávanějších představitelů československé fotografie 20. a 30. let. On sám přitom celý život především pracoval na svém duchovním světě.
-
Čerti a ztracené duše Josefa Váchala v litomyšlském Portmoneu. Jak se tam vzali?
Malíř Josef Váchal a městský úředník, sběratel a amatérský tiskař Josef Portman. Díky nim vznikla v Litomyšli na začátku 20. let minulého století unikátní památka.
-
Harrachové toho pro Krkonoše udělali mnohem víc, než jen že tam dostali lyže
Většinou si jméno Harrach spojujeme s lyžařským centrem, které nese tohle jméno, a s tím, že právě díky Harrachům se do Krkonoš dostaly lyže.
-
Jiří Karásek ze Lvovic: Básník, úředník, sběratel
Básník, spisovatel, překladatel, poštovní úředník a později ředitel Poštovního muzea – a sběratel. Tím vším byl Jiří Karásek ze Lvovic.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- následující ›
- poslední »