Ondřej Houska: Jak by se EU a Británie mohly domluvit ohledně brexitu
V pondělí začíná další kolo jednání mezi Evropskou unií a Velkou Británií o podobě vzájemných vztahů. Jde o to, jak budou tyto vztahy vypadat poté, co na konci roku vyprší přechodné období a Británie začne plně fungovat jako země, která už členem Unie není. Pokud by do konce roku k dohodě nedošlo, podnikatelé v Británii i v Unii by se museli připravit na další problémy nad rámec těch, které mají už nyní kvůli dopadům pandemie koronaviru.
Autor je komentátor Hospodářských novin
Související
-
Brexitová dohoda s Brity? Zatím se jen přešlapuje na místě, ale čas běží, tvrdí analytik
Evropská unie a Velká Británie urychlují rozhovory po brexitu. Vyjednávání totiž musejí skončit před koncem roku, jinak by šlo o rozchod bez dohody.
-
Jan Jůn: Británie zjevně chystá odchod z unie bez dohody
Britský premiér Boris Johnson „se ujal vedení“, opět rázně ukazuje cestu ke skvělé budoucnosti a oznámení stíhá oznámení.
-
Ondřej Houska: Dohoda mezi Británií a EU je dál než kdykoliv předtím
Británie schválila požadavky, se kterými jde do jednání s EU ohledně dohody o budoucích vztazích. Totéž udělaly i státy Unie. Postoje Británie a Unie jsou ale vzdálené.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.