Ondřej Houska: Dohoda mezi Británií a EU je dál než kdykoliv předtím
Británie schválila požadavky, s nimiž jde do jednání s EU ohledně dohody o budoucích vztazích. Totéž udělaly i státy Unie. Postoje Británie a Unie jsou velmi vzdálené a hrozí krach jednání. Dosavadní dramatická jednání o brexitu se týkala podmínek bezprostředního rozchodu, tedy hlavně situace na irské hranici, práv občanů a finančních závazků. To, za jakých podmínek spolu budou Británie a Unie spolupracovat po brexitu, budou řešit teprve nyní. Dohodnout se musí do konce roku.
Autor je komentátor Hospodářských novin
Související
-
Jan Jůn: Povodně, poradci, ministryně a imigrace předmětem rostoucí kritiky premiéra
Poté, co premiér Boris Johnson zrekonstruoval vládu, měl nastat blahodárný klid a spokojenost. Ale není tomu tak, a to nejen politicky.
-
Češi v Británii se bojí budoucnosti. „Po brexitu je tu hodně nezodpovězených otázek,“ upozorňují
Už jsou to více než dva týdny, co Spojené království opustilo Evropskou unii. Jaká je nálada mezi Čechy, kteří žijí ve Velké Británii?
-
Velká Británie po brexitu bude malým hráčem ve hře supervelmocí
Ve srovnání se Spojenými státy, Čínou nebo budoucí Evropskou unií bude jen malý hráč, jehož spoléhání se na multilaterální instituce může být ošidné.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.