Od Leonarda k Edisonovi

18. srpen 2008

Kresba se vedle textu objevuje jak v poznámkách Leonarda da Vinciho, tak v zápiscích Thomase Alvy Edisona o několik století později. Vztah vědy a umění byl jedním z témat letošního ročníku Euroscience Open Forum.

Tentokrát se v pořadu Informace z EU výjimečně nebudeme věnovat přímo institucím Evropské unie, ale místo toho se zaměříme na vědeckou asociaci Euroscience, která v červenci uspořádala již potřetí konferenci ESOF. Přeneseme se tak do jedné z místností pátého pavilonu barcelonského výstaviště.

Setkání s názvem Kreslení vědy: Od Leonarda k Edisonovipřipravilo italské Národní vědeckotechnické muzeumse sídlem v Miláně. Autor příspěvku Massimo Temporelli se akce nemohl zúčastnit osobně, prezentace se proto ujala jeho kolegyně Camilla Rossi-Linnemannová. V druhé části pořadu uslyšíte závěrečnou diskusi.

Informace z EU vysíláme dnes ve 23.00.

autor: Jiří Suchomel
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.