Na vánoční příběh slyší dítě i ten nejstarší, zas a znova nás to utváří, míní farářka Kopecká
„Vánoční příběh oslovuje prakticky každého prakticky od dětství,“ tvrdí farářka Martina Viktorie Kopecká. „Advent je o tom uvěřit ve světlo, i když nás ještě obklopuje tma.“
„V adventu ztišujeme svoji mysl, modlíme se. Dá se to připodobnit k postní době: připravujeme naše tělo, chystáme cukrátka, ale odpíráme si je. Chceme si nachystat zásobu na slavnostní chvíli,“ zdůrazňuje farářka Církve československé husitské.
„Vánoční příběh je něco, na co slyší dítě i ten nejstarší. Je to něco, co nás zas a znova utváří. Je to v našich životech nesmazatelně zapsáno,“ míní Kopecká.
Kopecká slouží mimo jiné v pražském kostelu svatého Mikuláše a tvrdí, že 24. prosince je pro ni svým způsobem pracovní den. „Protože jestli někdo do kostela přijde, tak to bude teď,“ dodává.
Jaké budou podle farářky letošní Vánoce v době pandemie? Jak prožívat Vánoce bez fyzické blízkosti blízkých lidí? Poslechněte si celé Hovory.
Související
-
Za lidskými útoky je často bolest, nepochopení nebo potřeba si povídat, všímá si farářka
Lidé mi říkají, že jim připadám normální, směje se farářka Církve československé husitské v Brně Sandra Silná. Všechny moje přešlapy mě udržují přístupnou pro lidi.
-
Víra mi dala svobodu, vyznává se mladá farářka husitské církve
Nikdy jsem nepřestala být člověkem s nohama na zemi. Víra mě nezklidnila, ale naopak zdynamizovala. To prohlašuje mladá farářka Církve československé husitské.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.