Můžeme dál...: Od Říma k Plečnikovi: Plečnik

3. duben 2008

AUDIOSLIDESHOW. David Vávra se podělil o svůj pohled na architekta Josipa Plečnika. V Lublani najdeme prvky, které známe z Pražského hradu. Najdeme tam jeho monumentální i drobnou tvorbu.

Davida Vávru znáte jako průvodce televizními Šumnými městy, v trochu jiné poloze ale vystupuje v našich audioslideshow. Natáčíme je v komorní atmosféře klubu Dobeška a komorní charakter mají i setkání s Davidem Vávrou. Pokračujeme druhým dílem setkání, které bylo nazváno Od Říma k Plečnikovi a věnuje se především monumentálním stavbám, které našeho průvodce zaujaly. Zde najdete díl první: Řím.

Architektonické setkání s Davidem Vávrou trvá téměř půl hodiny a prohlédnete si v něm přes 80 fotografií.

Všechna audioslideshow cyklu Můžeme dál... najdete na adrese
LEONARDO.ROZHLAS.CZ/VAVRA.

Autorem veškerých autorských děl obsažených v těchto audiovizuálních materiálech je David Vávra a Český rozhlas vykonává na základě poskytnuté licence práva k těmto autorským dílům, k audiovizuálním záznamům a k dalším předmětům duševního vlastnictví. Jakékoliv jiné užití než přehrání audiovizuálních záznamů pro osobní potřebu, zejména zhotovení rozmnoženiny a jakékoliv jejich šíření, je nepřípustné, a je porušením autorského zákona a v rozporu s trestněprávními předpisy.

autor: mrk
Spustit audio