Konec uhlí a co dál aneb Jak chce Česko skončit se spalováním uhlí do roku 2033
Česko chce skončit se spalováním uhlí do roku 2033. V energetickém mixu dál počítá s obnovitelnými zdroji energie, jadernou energetikou, ale i plynovými elektrárnami, které by měly sloužit jako záložní zdroj. Proč to nebudou elektrárny uhelné jako v Polsku? A co nakonec skutečně uhelné elektrárny zavře? Téma pro Janu Karasovou a její Zaostřeno.
Související
-
Konec uhlí do roku 2033 hrozí nedostatkem elektřiny, říká Brabec. Termín je realistický, míní Hladík
Můžeme se od fosilních paliv bez rizika odklonit do roku 2033, jak předpokládají ministři v právě dokončované energetické koncepci státu?
-
Nestojíme o zelenou dotační válku mezi USA a Evropou, varují oceláři
České ocelárny, železárny, ale i zpracovatelé hliníku a strojírny teď rozhodují o své budoucnosti. Jejich energeticky náročné provozy se musí vyrovnat s dražšími energiemi.
-
Levná německá elektřina bude čím dál častěji přetékat k nám, říká hlavní ekonom ČEZu
Cena německé elektřiny bude výrazně klesat s tím, jak bude přibývat obnovitelných zdrojů. „Už dnes je pro nás výhodné ji dovážet,“ tvrdí Pavel Řežábek.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.