Julie Hrstková: Země, kde včera znamená zítra
Pandemie koronaviru může být výzvou, jak změnit českou ekonomiku, zní z úst všech, komu záleží na budoucnosti. Nový svět by měl být ekologičtější, lidštější a ohleduplnější. Například podle rektorky Mendelovy univerzity Danuše Nerudové teď máme příležitost investovat chytře a podporovat i oblasti, které krátkodobě mohou být ztrátové, ale v dlouhodobém výhledu jsou přínosem pro společnost. A v zájmu našich potomků je, abychom se touto cestou vydali co nejdříve.
Autorka je komentátorka Hospodářských novin
Související
-
David Klimeš: Pohřbívání jedné generace podnikatelů
Ze zamýšlené nejsilnější zbraně proti krizi, tedy levných úvěrů za stovky miliard, bylo k počátku června vyplaceno... Hádejte kolik? 50 miliard? 1 miliarda? Ne. Čistá nula.
-
Petr Šabata: Ekonomická krize rozhodne volby – tentokrát překvapivě
Česko stejně jako další země stojí na počátku výjimečného ekonomického propadu.
-
Petr Holub: Největší rozpočtový medvěd v historii
Po sněmovně běhá pořádně velký medvěd a každý pamětník ví, co to znamená. Naposledy tam medvědi byli k vidění před patnácti lety.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.