Julie Hrstková: Tryzna za EET
Poslanci schválili zrušení elektronické evidence tržeb (EET), je to tečka za projektem, který se v různých podobách plánoval dvě dekády a nakonec jej prosadil podnikatel a politik Andrej Babiš. Zrušení EET měla aktuální koalice v plánu hned od počátku. Což ovšem neznamená, že to je dobrý nápad. EET s sebou nesla zátěž od počátku. Za prvé se někdejší ministr financí a premiér Babiš zhlédl v chorvatském modelu a nikoliv v systémech, které používají vyspělé země na západě.
Související
-
Skopeček z ODS: EET nikdy nepřinesla kýžený efekt. Stát se má zaměřovat pouze na ty, kteří podvádějí
Poslanci budou jednat o úplném zrušení EET. Podle vlády je pro podnikatele pouze zátěží. Podle hnutí ANO však systém sjednotil jejich povinnosti a zvýšil příjmy státu.
-
Ondřej Konrád: EET v propadlišti dějin
Skoro každý si vybaví, co se před šesti lety odehrávalo kolem zavádění EET. Tehdejším ministrem financí v Sobotkově vládě Andrejem Babišem postavené takřka na piedestal.
-
Petr Holub: Kde jsme s EET udělali chybu
Experiment spojovaný s Andrejem Babišem (ANO) ztroskotal a po osmi letech jde jen o to, aby parlament zrušil odpovídající zákon. Tím také nastal čas na konečnou bilanci.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.