Julian Assange: Spojené království musí vzdorovat!

Britská policie s pozváním ekvádorské strany vtrhla  do londýnské ambasády Ekvádoru a doslova vynesla šéfa Wikileaks Juliana Assange
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Britská policie s pozváním ekvádorské strany vtrhla  do londýnské ambasády Ekvádoru a doslova vynesla šéfa Wikileaks Juliana Assange

Assange křičí, že Spojené království musí vzdorovat, zatímco ho policisté v civilu vynášeli z budovy ekvádorského velvyslanectví v Londýně, kde se posledních téměř sedm let skrýval před hrozbou zatčení a možného soudu. 

Jeho slova nejsou z televizních záběrů příliš slyšet, ale při opakovanéch poslechu lze slyšet i to, že Assange dodává, že Británie musí vzdorovat pokusům Trumpovy administrativy.

Měl tím údajně na mysli právě snahu amerických úřadů postavit Assange před soud za vyzrazení utajovaných informací, které se týkaly války v Iráku a Afghánistánu, případně amerických diplomatických depeší, které server WikiLeaks také zveřejňoval ve velkém.

Výrok týdne analyzují publicista a odborník na sociální sítě Daniel Dočekal a Tomáš Klvaňa, publicista a pedagog z New York University Prague.

Spustit audio

Související