Host Studia Leonardo: historik a expert na zbraně Jan Tetřev

21. březen 2014

Největší audioportál na českém internetu

Logo | Foto: Český rozhlas

Blíží se výročí vypuknutí 1. světové války. Jaké nálady panovaly v Čechách v předvečer krvavého konfliktu? Zastavíme se i u poučení z prohrané Prusko-rakouské války roku 1866. Změnila se rakouská armáda po této porážce? Moderuje Jan Burda.

Blížící se výročí vypuknutí 1. světové války bude hlavním tématem pátečního vědeckého rozhovoru.

Jaké nálady panovaly v Čechách v předvečer krvavého konfliktu? Připravovaly se mocnosti na válku hodně dopředu?
Úroveň vyzbrojení a zbraně začátku 1. světové války většiny bojujících stran přiblíží expert na zbraně a historik Mgr. Jan Tetřev z Východočeského muzea v Pardubicích.

Zastavíme se i u poučení z prohrané Prusko-rakouské války roku 1866. Změnila se rakouská armáda po této porážce a zlepšila své fungování? A ovlivnilo to taktiku boje prvního světového konfliktu ve 20. století? Zeptá se moderátor Jan Burda.

V pátek 21. března od 10.00 do 16.40 můžete hostovi klást otázky prostřednictvím naší aplikace.


autor: bur

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.