Host Studia Leonardo: botanik a polární ekolog doc. Josef Elster

10. září 2014
Studio Leonardo
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy doc. Josef Elster, botanik a polární ekolog

Problémy polární ekologie

Ve středečním vědeckém Studiu se budeme věnovat nejen polární ekologii, ale také běžnému provozu nově otevřené vědecké polární stanice Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích na Špicberkách, která je vůbec první českou arktickou základnou.

Naším hostem bude doc. Josef Elster, vedoucí Centra polární ekologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Jaké úkoly a vědecká zkoumání na české vědce čekají? Bude arktickou vědeckou základnu využívat jen Jihočeská univerzita? A co všechno se na základně odehrává v průběhu roku?

Doc. Ing. Josef Elster CSc. je botanik, specialista na řasy a sinic. V roce 1982 vedoucí Centra polární ekologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Vystudoval Zemědělskou fakultu VŠZ Praha v Českých Budějovicích, první polární expedice Československé akademie věd se zúčastnil v roce 1988 na Špicberkách. Tři roky strávil coby postdoktorand v kanadské Arktidě na ostrově Ellesmere, v roce 1997 pracoval 6 měsíců jako vědecký stipendista v Japonském národním ústavu výzkumu polárních oblastí v Tokiu. Je vedoucím Centra pro algologii Botanického ústavu AV ČR v Třeboni. Přednáší na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.


Spustit audio