HLASUJTE: Přiměje 16letá aktivistka Greta Thunbergová světové politiky ke snižování emisí?

9. srpen 2019

Celosvětové hnutí Fridays For Future by se mělo více zaměřit na Asii. Prohlásila to jeho zakladatelka Greta Thunbergová na výročním setkání studentských aktivistů ve švýcarském Lausanne.

Pětidenní akce Smile for Future dnes skončí demonstrací. Zářijový klimatický summit OSN v New Yorku je podle Thunbergové „skvělou možností pro světové vůdce ukázat, že nás i vědce skutečně poslouchali“. 16letá aktivistka se na summit do USA vypraví na závodní jachtě vybavené solárními panely.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Co si myslíte o angažovanosti mladých lidí, ať už politické nebo ekologické? Jak hodnotíte aktivitu Thunbergové? Podporovali byste své dítě, pokud by se touto cestou vydalo, nebo ne? A má, nebo nemá Thunbergová šanci zvýšit povědomí veřejnosti o klimatických změnách a přimět světové politiky k jednání?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

    Mohlo by vás zajímat

    Nejposlouchanější

    Více z pořadu

    E-shop Českého rozhlasu

    Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

    Václav Žmolík, moderátor

    ze_světa_lesních_samot.jpg

    Zmizelá osada

    Koupit

    Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.