HLASUJTE: Je podle vás plagiátorství vážný problém našeho školství?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bývalý prorektor Univerzity Karlovy Martin Kovář
0:00
/
0:00

Bývalý prorektor Univerzity Karlovy se podle etické komise fakulty měl dopustit plagiátorství. Martin Kovář prý publikoval opsané texty dokonce 20 let.

Titul profesora proto získal neoprávněně. Plagiátorské kauzy loni přiměly k rezignaci už dva ministry vlády Andreje Babiše. Taky proto vyzvalo předsednictvo Rady vysokých škol akademické senáty, aby se pravidelně zabývaly prevencí plagiátorství a nedovoleným zpracováním závěrečných akademických prací za úplatu.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:  

Jak vážný problém v českém školství podle vás představují plagiáty? Setkali jste se při studiu s těmi, kteří se opisováním ani netajili? Jak těžké je odhalit plagiát a mohou podle vás do etických sporů zasahovat osobní spory? Dokáže se člověk podezřelý z „podvodu“ vůbec někdy veřejně očistit? Nebo se zapomíná na presumpci neviny? Setkali jste se s nabídkou zpracování absolventské práce za peníze?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34.

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Odebírat podcast

Související