HLASUJTE: Balíky podle velikosti, a ne podle hmotnosti. Je podle vás změna systému cen České pošty správná?

6. březen 2019
Radiofórum

10% zvýšení platů zaměstnancům, propouštění v managementu a trojnásobné navýšení státního příspěvku na 1,5 miliardy Kč. To jsou návrhy ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), jak pomoci České poště.

Za loňský rok její hospodaření zřejmě poprvé skončí ztrátou. Státní podnik se potýká s nedostatkem zaměstnanců, a naopak rostou počty stížností na jeho služby.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:  

Co si myslíte o návrzích ministra vnitra? Jak by se měl státní podnik změnit, aby prosperoval? Jak jste spokojeni se službami České pošty? Co si myslíte o tom, že nově se platí za velikost balíku, a ne za jeho hmotnost?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34.

autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.