Evropské elity nenávidí Evropu. Organizovaná masová migrace ji má naředit a změnit, tvrdí Klaus

Německo špatně chápeme, protože mu nerozumíme, napsal bývalý český prezident Václav Klaus. Kancléřka Angela Merkelová podle něj mimo jiné zlehčuje ničivé dopady migrace jako výstřelky jednotlivců a názory obyčejných lidí označuje za pravicový radikalismus. Naposledy se situace vyhrotila v Saské Kamenici po vraždě 35letého muže, ze které jsou podezřelí dva cizinci ze Sýrie a Iráku.

0:00
/
0:00

„Mám před očima obrázek z té následné demonstrace v Saské Kamenici, kde šla skupina normálních lidí – žádní holohlaví radikálové s řetězy – a nesli transparent Wir sind das Volk. My jsme lid. Tohle heslo je podstatou problému, který se dnes vyhrotil,“ myslí si Klaus.

V Evropě se střetáváme s masovou migrací, která není samovolná a přirozená. Je to něco, co někdo postrkává a organizuje v zemích odkud, a zejména kam se migruje.
Václav Klaus

Migrace má podle něj ničivé dopady, které nespočívají jen v hrozbě terorismu. „Mě tolik netrápí terorismus jako takový. Mám strach, že masová migrace by zničila tvář a kulturní hodnoty Evropy i bez terorismu,“ obává se exprezident.

„Masivní zavlékání lidí z jiných civilizačních okruhů Evropu fatálně proměňuje. Všichni, kdo vyjedeme do západní Evropy, tak to sledujeme. Je to ničení Evropy jaká je a jaká byla,“ doplňuje.

EU je zlo

Klaus dodává, že v Evropě je vytvářena falešná poptávka po migrantech: „Mám hrůzu, že evropské elity se tak snaží Evropu změnit a naředit ji lidmi z jiných civilizačních okruhů, protože nenávidí liberální a demokratickou Evropu. Na politických, kulturních či akademických elitách vidíme nenávist k současnému statu quo.“

„Evropská unie je zlo a čím dříve bude ukončena evropská integrace v této podobě a čím dříve dojde k transformaci Unie v demokratický a funkční orgán, tím lépe,“ domnívá se Klaus. Zároveň ale zdůrazňuje, že alternativní organizace k Evropské unii a k NATO neexistují, je proto nezbytné pokoušet se je měnit k obrazu, který bychom si přáli.

Evropská unie by potřebovala sametovou revoluci našeho typu. Probůh ať je sametová, ať není jako v Saské Kamenici. Ale že to musí být fatální transformace a revoluce, to je věc druhá.
Václav Klaus

Strany typu Alternativy pro Německo (AfD) a podobných uskupení v západní Evropě nejsou Klausovým politickým ideálem, bezvýhradně s nimi ale souhlasí v nezbytnosti změny evropské reality. „Jestli bychom měli stejné návrhy, jak to změnit a kam to dovést, to se nechci hádat,“ dodává.

Sirotky nepřijímat

„Přál bych si, aby Česká republika byla zemí, která rezolutně odmítá masovou migraci,“ uvádí Klaus, ve vztahu k současné vládě o tom ale má pochybnosti. Na jedné straně je sice proti kvótám, zároveň ale masivně láká pracovní síly ze zahraničí.

Podle Klause ale nelze migraci takto rozdělovat a jedna její forma vede k druhé. „Je nerozumné tvrdit, že máme nedostatek pracovních sil. Jestli tomu tak je, tak proto, že vláda vytváří absurdní pracovní místa a zaměstnala půl milionu lidí,“ podotýká.

Čtěte takéNejde o tříleté děti, ale teenagery, brání se Babiš kritice kvůli výrokům o syrských sirotcích

Klaus souhlasí s odmítavým postojem premiéra Andreje Babiše (ANO) k přijetí padesáti syrských sirotků, jak navrhla europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová. Byl by pro Česko opravdu takový problém se jich ujmout?

„České republice by se finančně nebo zdravotně nic nestalo, kdyby je přijala. O to přeci vůbec nejde. Mluvíme o symbolice a principu. Když jich bude 40, tak proč ne 140? Proč ne 1400? Proč ne 10 400? A tak dále. Kdyby někdo tu otázku 40 migrantů nevyhrotil, tak tady klidně mohli být. A všichni moralisté mohli zmlknout,“ uzavírá.

autoři: Jan Bumba , ert

Odebírat podcast

Související