Díky ní svět nezapomene

4. září 2011
Monitor

S Příběhy (v) umění vás dnes zdravíme naposledy, protože dnešním dílem se se seriálem rozloučíme. Představili jsme si řadu obrazů z Národní galerie i řadu knih z Národní knihovny. Seznámili jsme se s unikáty i zajímavostmi – prostě s tím nejlepším, co obě instituce můžou nabídnout.

Z klementinských regálů tak už žádnou knihu nevezmeme. Těch jsme otevřeli už dost, abychom poznali, jak úctyhodná Národní knihovna je. Ale jak si její úctyhodnosti váží v zahraničí? To v příspěvku Dana Mrázka prozradí Mgr. Adolf Knoll.

Protože produkce knih a tiskovin neustále stoupá a Národní knihovna odebírá povinné výtisky, aby se uchovaly pro další generace, zákonitě se musí objevit prostorové problémy. Hodně se očekávalo od nové budovy, z jejího plánu ale sešlo – alespoň v nejbližší době. Do roku 2016 by tak měla být dokončena revitalizace Klementina, která by měla prostředí Národní knihovny v mnohém zpříjemnit.

Příběhy (v) umění se s vámi loučí. Děkujeme vám za přízeň a těšíme na setkání s vámi u některých dalších seriálů. Uveřejněné díly zde samozřejmě zůstávají i nadále, takže se k nim v případě zájmu můžete kdykoliv vrátit.

autor: Daniel Mrázek
Spustit audio

Více z pořadu