Stanislav Havlíček: Syn buvola. Wen Anyar

28. březen 2020

Lékárník Stanislav Havlíček je „Synem buvola“ od své první mise s Lékaři bez hranic v Agoku. V sedmi dílech této premiérové Radioknihy se dozvíte nejen to, jak ke své přezdívce přišel.

Kniha farmaceuta Stanislava Havlíčka Syn buvola

Uslyšíte také, jak funguje nemocnice Lékařů bez hranic v Jižním Súdánu, co všechno musí zařídit její lékárník, jaké nemoci se tu léčí, jaká atmosféra panuje v mezinárodním zdravotnickém týmu i jaké kuriozní situace nastávají při jeho soužití s místními lidmi.

Před návratem do plzeňské lékárny si Standa vyrazí na dobrodružný výlet na Komorské ostrovy. Kam vkročí, zjišťuje, že pohostinnost je všude ctností a že se lidské starosti neliší nikde na světě.

Účinkuje: Michal Bumbálek
Připravil: Viktor Bezdíček
Dramaturgie: Alena Blažejovská
Režie: Radim Nejedlý
Premiéra: 22. 3. 2020
Natočeno: v brněnském studiu Českého rozhlasu
autor: Český rozhlas Plus
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.