Rádio Česko organizuje na letošním Foru 2000 tři diskusní panely

20. květen 2015
Fórum 2000 na pražském Žofíně

Český rozhlas Rádio Česko je dlouhodobým mediálním partnerem mezinárodní konference Forum 2000. Rozhovory s osobnostmi, které se jí účastní, natáčí od roku 2007. Do letošního ročníku konference s podtitulem Média a demokracie přispěje Rádio Česko také třemi panelovými diskusemi.

V pondělí 22. října 2012 od 18 hodin v Rytířském sále Paláci Žofín moderuje šéfredaktor Rádia Česko Václav Sochor besedu s názvem Veřejnoprávní, státní a vládní média: Kde jsou hranice? Bude se zabývat způsoby financování a vlastnictví médií, i bariérami, které mohou ovlivňovat objektivitu zpráv.

Debaty se zúčastní generální ředitelka Evropské vysílací unie Ingrid Deltenreová, profesor žurnalistiky z Univerzity v Pekingu Chu Jung a malajsijský právník a poslanec Jusmadí Jusof.

Moderátorka Martina Mašková povede v pondělí 22. října 2012 od 10:15 hodin panelovou diskusi Fora 2000 na téma Zelená ekonomika a udržitelná budoucnost: role médií. Proběhne v Goetheho institutu v Praze s podporou velvyslanectví Brazílie, Německa, Británie a Nadace Heinricha Bölla.

V debatě vystoupí redaktorka německého listu Der Tagesspiegel Dagmar Dehmerová, James Anderson z britského Guardianu, komentátor týdeníku Respekt Jan Macháček a reportér brazilského deníku Folha de Sao Paolo Rodrigo Russo.

Nově bude letos součástí Fora 2000 také konference Budoucnost vzdělávání, kterou pořádá Goetheho institut v Praze. Debatu na téma Vzděláváním proti korupci zaměřenou na středoevropské dění moderuje editorka Rádia Česko Šárka Daňková.

Panel začne v úterý 23. října 2012 v 11:45 hodin, zapojí se do něj Magdalena Klimešová z nevládní organizace Ekologický právní servis a Rytis Juozapavičiusová, novinářka a mediální konzultantka z Litvy.

Na oba panely v Goetheho institutu je vstup zdarma a je možné přijít bez předchozí registrace. Akce v Žofínském paláci jsou pouze pro registrované hosty.

O konferenci Forum 2000 vás budeme zároveň informovat v našem vysílání a speciálu na našem webu.

  • Zahraniční
  • Fórum 2000
  • Rádio Česko