Představuje internet pro děti víc pomocníka, nebo nebezpečí?
Rodiče dnes často ani netuší, jaká nebezpečí mohou na jejich děti číhat na internetu. Ale děti je trumfují naivitou, když internetu svěřují citlivé informace, aniž by si byly vědomy toho, že se to může obrátit proti nim.
Co děti v dnešním světě ohrožuje? Široké téma se probíralo na půdě Mezinárodního filmového festivalu dětského filmu ve Zlíně, kam na dvoudenní diskusi "Dítě v krizi: Svět dětí pod lupou" přijeli odborníci z nejrůznějších oblastí z České republiky i ze zahraničí.
Ze spojení slov "internet a děti" některým rodičům, dnes už častěji prarodičům, naskakuje husí kůže. Děti si posílají přes moderní technologie různé fotografie a informace a v podstatě se tak samy nabízejí, aniž by si uvědomovaly rizika. Rodičům či učitelům se svěřují až tehdy, když jsou vydírané.
Jaká je dnes důvěra mezi dětmi a rodiči, dětmi a učiteli? Mají dnes děti dostatek sebevědomí na to, aby uměly odmítat? Jak těžké je pro dítě říkat NE, když se dostává do úzkých? A jak ho nenásilně poučit, že svěřit se má ihned, jakmile se objeví nebezpečí? A především - pozná dítě vůbec hrozící nebo přicházející nebezpečí?
Hostem Vladimíra Kroce byla pořadatelka semináře Dítě v krizi Lenka Kubrichtová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka