Ondřej Neff: Nová paní panika

16. říjen 2023

Ledva jsme se vzpamatovali z paniky stran umělé inteligence, která nás zaplaví dezinformacemi, takže nebudeme vědět, ani jak se jmenujeme, už je tu panika nová. Umělá inteligence nás umí zbavit oblečení, takže budeme nazí! Tedy, budeme nazí na obrázku, nestane se to, že by umělá inteligence vylezla odněkud z kanálu, vrhla se na nás a strhala nám oblečení z těla.

Prostě, budete na fotce a ta potvora udělá něco jako mlask a plesk a z vaší občanské fotky je to, čemu se ve výtvarném umění říká akt a prostý lid to nazývá nahotinou. Strašná představa!

Čtěte také

Ono tedy, jak se to vezme, strašná představa. Když se ráno v koupelně dívám na svoji postavu, tak si myslím, že by neinspirovala Michelangela k tomu, aby běžel pro kladivo a majzlík a z nejbližšího mramorového šutru podle mě vytesal protějšek k Davidovi.

Takže si říkám, copak by se mnou ta potvora provedla? Samozřejmě jde o výpočet: ona podle fotky pozná, že jsem mužský, má ve svém zásobníku nepočítaně fotek nahatých mužských a vybere něco, co pokládá za vhodné a připasuje mi to k obličeji. No, a protože si realisticky říkám, že horší to být nemůže, zcela nutně mi bude lichotit.

Porozhlédnout se po internetu

Čtěte také

Jiní jsou ale na tom jinak, a nebudu tedy jaksi zabrušovat do podrobností. Vzpomněl jsem si na tu zlou umělošku onehdy u nás na vsi, když jsem před sámoškou potkal slečnu, zrovna šla z nákupu. Byla samozřejmě oblečená. Měla na sobě cosi z plastu, a kdyby byla nahá a někdo vzal kýbl a štětku a natřel ji latexovou barvou, výsledek by byl více méně stejný. Určitě by ji to vyšlo laciněji.

Což se samozřejmě provozuje, říká se tomu body painting čili malování po těle. Viděl jsem to několikrát provozovat v Praze na jarní výstavě motocyklů, ono to prý nějak k motocyklům patří, ale fakt nevím jak. Zeptal jsem se na to umělošky a ona mi odpověděla, že to jsou dvě různé aktivity a že se mám porozhlédnout po internetu. Typická odpověď umělé inteligence, díky. Nezbude než počkat do jara, zajít na výstavu a první pomalované slečny se zeptat.

Ondřej Neff

Jenže co když se do té doby optické svlékání a umělé vytváření aktů rozmůže natolik, že body painting zmizí? Zeptat se musím, upřímně na to nevěřím. Jistě že se to rozmůže a dostane se to do mobilů jako apka, ale bleskovou rychlostí se to omrzí. Není k tomu důvod. Krásné holky a pohlední kluci se promenují v tričkách a přiléhavých džínách, takže základní informace je tak jako tak zřetelná. Pokud jde o vykopávky, jako jsem já, no řekněte, kdo by o to stál? Jen aby se mi vysmál, ale to může i tak a žádnou apku na to instalovat nepotřebuje.

Autor je vydavatel internetového deníku Neviditelný pes

autor: Ondřej Neff
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.