Od Beneše k Moravcovi aneb Mohlo Československo Hitlerovi víc vzdorovat?
Na přelomu 30. a 40. let minulého století se Československo významně proměnilo: ze svobodně dýchající společnosti v nesvobodný a kárný tábor. Období od léta 1938 až do prvních let 2. světové války mapujeme v pořadu Jana Sedmidubského.
Prostřednictvím rozhovorů s pamětníky, ukázek z memoárové literatury a zajímavých nahrávek z rozhlasového archivu přibližujeme dobu, kdy republika prošla cestou „od Edvarda Beneše k Emanuelu Moravcovi“. Nakolik bylo vše umocněno vnějšími okolnostmi? Bylo v silách společnosti víc vzdorovat?
Poslouchejte, ale jen do 28. března 2023.
Související
-
Co si myslel Edvard Beneš? Jeho tajemník Eduard Táborský to možná věděl
V listopadu uplynulo 25 let od smrti Eduarda Táborského, osobního tajemníka a právního poradce Edvarda Beneše. Jaké vzpomínky zanechal na československého prezidenta?
-
Edvard Beneš, prezident těžkých chvil Československa. Obnovu státu zaplatil svým zdravím
Druhý československý prezident, čtvrtý předseda vlády, první ministr zahraničí – Edvard Beneš (1884-1948). V jeho kariéře se odrážely události dějin poloviny 20. století.
-
Je Emanuel Moravec symbolem kolaborantské žurnalistiky?
Moravec byl za první republiky respektovaným důstojníkem a vojenským teoretikem. Po Mnichovu 1938 své názory radikálně změnil. Nebyl ovšem sám. Připravil Pavel Hlavatý.