Naše soukromí ohrožuje hlad Facebooku po penězích, ale i to, co o nás zveřejní ostatní, varuje odborník
Facebook od ledna mění pravidla užívání. Změny to ale nejsou zásadní, podmínky se pouze zpřesňují. Sociální síť lépe vysvětluje, co s osobními informacemi dosud dělala a nadále dělat bude.
Nesouhlas s novými podmínkami lze vyjádřit jedině odstraněním profilu. Jenže to nedoporučuje odborník na sociální sítě a provozovatelem serveru Pooh.cz Daniel Dočekal:
„Je lepší mít dohled na tím, co o vás ví, co se tam o vás zveřejňuje, jaké vaše fotografie tam nahrávají hlavně cizí lidé, protože naše soukromí není ohroženo jenom hladem Facebooku po penězích, ale i tím, co o nás na sociální sítě nahrávají lidé okolo nás,“ upozorňuje Dočekal.
Jak dodává, stejně nevíme, co s našimi údaji a informacemi Facebook a ostatní internetové firmy dělají:
„Můžeme si být jistí, že je použijí za jakýmkoliv účelem, který jim umožní vygenerovat zisk, bez ohledu na to, co si o tom myslíme nebo co si přejeme, nebo přejeme.“
Zásadním faktorem ochrany proti Facebooku a dalším sítím podle Dočekala je, že uživatelé nebudou těmto společnostem dávat žádné informace, které považuji za důvěrné, osobní nebo nehodící se k dalšímu šíření.
„To je jediná možnost, jak tomu zabránit,“ radí provozovatel serveru Pooh.cz Daniel Dočekal.
Poslechněte si celý rozhovor v horní části článku!
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.