Mistrem Slavia

18. duben 2003

Fotbalovým výsledkem nakonec skončilo drama hokejové extraligy, když v sedmém utkání play off jediný puk v síti pardubického brankáře Svobody rozhodl o vítězství Slavie.

Finálová série se zpočátku vyvíjela příznivěji pro Slávisty, kteří měli k titulu blízko už v pátém zápase série, když vedli tři jedna na zápasy a tři jedna ve třetí třetině. Pak se ovšem Pardubice vzchopily, otočily zápas a následně srovnaly stav finálové série na tři tři vítězstvím v pražském Edenu. Při přetahování o titul se Slávia a Pardubice střídaly v roli favorita, přičemž favorit pokaždé prohrál. I to svědčí o vyrovnanosti soutěže, která nakonec vyvrcholila urputnou bitvou, ve které rozhodla kvalita slávistické obrany a skvělý gólman Roman Málek.

Tomu zřejmě včera na pardubickém ledě sezóna neskončila. Poté, co ve vyřazovacích bojích pětkrát udržel čisté konto, je pravděpodobné, že pocestuje do Finska s reprezentací, která se mimochodem včera v přípravě se Slovenskem hodně trápila. Když bude Vladimír Růžička radit Slavomíru Lenerovi, koho z hráčů, které přivedl k extraligovému titulu, povolat do reprezentačního výběru, Málek otazníkem nebude. Největším Růžičkovým problémem asi bude dát ruku do ohně za kontroverzního Radka Dudu. Z jedné strany je to provokatér, od kterého je třeba čekat nepříjemné komplikace, ze strany druhé se ale jedná o tak mimořádného hráče, že ho prakticky nelze nechat doma. Naše reprezentace zřejmě letos nebude mít ideální obranu. To je důvod povolat Dudu, který střílí a připravuje góly. Ale je to i důvod neriskovat angažmá vyhlášeného rváče, který může zavinit přesilovky. Růžička asi Dudovi věří, když ho včera posílal na led ve dvou útocích. A Duda se mu odvděčil. Včera Slávii neoslabil a přihrál na zlatý gól.

autor: iho
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.