Konec se služebním bytem a platem z Vatikánu. Papež František zasáhl proti jednomu ze svých největších oponentů

10. prosinec 2023

Papež František před nedávnem zasáhl proti jednomu ze svých největších oponentů americkému kardinálovi Raymondu Burkeovi. Je běžné, že papež použije jako nástroj „k potrestání“ odebrání služebního bytu a výplaty? A co papeže k tomuto kroku vedlo? Novináře Filipa Breindla se ptá Naděžda Hávová.

Poslechněte si celou debatu Vertikály. Moderuje Naděžda Hávová.

V první části Vertikály probereme Konferenci OSN o klimatu, kde se sešli mimo jiné také zástupci různých náboženství. Co specifického právě náboženští představitelé do diskuse o ochraně životního prostředí vnášejí? Podíváme se také na dobročinnou akci, která se konala trochu netradičně pod kostelem. A řeč bude i o ekologické odpovědnosti v adventu. Moderuje Adam Šindelář.

autoři: Naděžda Hávová , Adam Šindelář
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.