Karel Ksandr, generální ředitel NTM, zve na dobrodružství Vědy a techniky

6. květen 2015
Studio Leonardo

Pohled do zákulisí Národního technického muzea

Národní technické muzeum na pražské Letné zve na dobrodružství, které vás bude bavit. Tvrdí to alespoň podtitul výstavy Věda a technika, která představuje vývoj a úspěchy českého vědeckého bádání. Expozice u příležitosti 125. výročí založení Akademie věd ČR chce ukázat, že fyzika nebo biologie může bavit i děti a laiky. Ve středečním Studiu Leonardo vám ale představíme nejen právě probíhající výstavu, ale také zákulisí Národního technického muzea, jeho historii a plány pro léta příští. Naším hostem je Ing. Karel Ksandr, generální ředitel této instituce.

Národní technické muzeum bylo v roce 1908 založeno především z iniciativy profesorů dnešního ČVUT a první expozice otevřelo dva roky na to ve Schwarzenberském paláci. Nová budova na Letné byla dostavěná během druhé světové války…

Co všechno se v NTM změnilo od znovuotevření v roce 2011? V čem je program Národního technického muzea srovnatelný s podobnými institucemi v Evropě a ve světě a v čem jsem naopak stále „druzí"? Co v dnešní době znamená pojem muzeum a jak vypadá moderní technické muzeum přátelské k návštěvníkům? Jaká je a měla by být jeho nabídka? A stojí za vším pokaždé jen multimediální oslovení nejmladší generace?


Spustit audio