Industriální památky... v DOXu!

17. únor 2009

AUDIOSLIDESHOW. Tovární hala, vysoká pec, pivovar. Technické a industriální památky jsou pro jedny malebné, pro jiné méně, ale všichni musí uznat, že se jedná o kulturní dědictví stejně hodnotné jako je třeba Karlštejn. Po průmyslových památkách vás ve zvuku i obraze provede Eva Dvořáková.

Minulý týden se v galerii moderního umění DOX v pražských Holešovicích konala přednáška na téma Technické a industriální památky České republiky. Byla součástí přednáškového cyklu Holešovice: Industriál a kultura. Ing. arch. Eva Dvořáková z Národního památkového ústavu v první polovině přednášky shrnuje současný stav ochrany technických a industriálních památek u nás, ve druhé vás provede po významných objektech, které jsou zároveň dobrými typologickými zástupci průmyslového dědictví minulosti.

Přednášku doprovázejí fotografie z unikátní knihy mapující stav technických památek Industriál_paměť-východiska. Jejich autorem je Pavel Frič, náš nejvýznamnější fotograf českého industriálního dědictví. Přednáška trvá 35 minut a prohlédnete si 90 fotografií.

autor: mrk
Spustit audio