Industriál (2.) – Josef Hoffmann – evropský architekt v Kladně

26. březen 2014

V pětidílném seriálu „Industriál - zjizvená krása města Kladna“ pokračujeme skvělým architektem, který zaujal ředitele Poldiny huti natolik, že mu postupně svěřil realizaci několika objektů.

V prvním dílu jsme se zabývali historií závodu na výrobu ušlechtilé oceli − Poldinou hutí. Pokračujeme portrétem osobnosti architekta Josefa Hoffmanna. Ten zaujal ředitele Poldiny huti natolik, že mu postupně svěřil realizaci několika objektů. Všechny spojuje využití oceli jako stavebního prvku i doplňku interiérů. Provázet nás jimi bude historik umění Michal Hartl. Seriál připravil Michal Ježek.

autor: Michal Ježek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.