Host Studia Leonardo: kunsthistorička Eliška Fučíková

24. únor 2015
Studio Leonardo

Procházka výstavou "Rudolfínští mistři" společně s kurátorkou PhDr. Eliškou Fučíkovou, CSc.

Obrazy doby Rudolfa II. ze současných soukromých sbírek a díla často málo známá budou hlavním tématem úterního vědeckého rozhovoru Studio Leonardo. Jedním z neznámých obrazů, který návštěvníci současné výstavy rudolfinského umění ze soukromých sbírek určitě nepřehlédnou, je obraz představující bohyni Dianu. Ten se podařilo objevit kurátorce výstavy Elišce Fučíkové jen šťastnou náhodou. Moderuje Jan Burda.

Výstava Rudolfínští mistři - díla dvorních umělců Rudolfa II. z českých soukromých sbírek je komorní výstava známé kurátorky Elišky Fučíkové a do března 2015 bude k vidění v Muzeu hl. města Prahy. Výstavu navíc zaštítilo Muzeum hl. města Prahy na Florenci, které se badatelsky a osvětově této epoše dlouhodobě a kvalitně věnuje.

Autorka výstavy Eliška Fučíková je celosvětově uznávaná historička umění, která je v oblasti novověkého umění přední kapacitou. Kromě své teoretické a badatelské činnosti je etablována jako znalkyně a její hlas a názor má mezi veřejnými, ale právě i soukromými sběrateli velkou váhu. Jistě i díky tomu se jí podařilo připravit zajímavou kolekci děl rudolfinských umělců, jejichž původ je z velké části ze zahraničních aukcí výtvarného umění.


autor: bur
Spustit audio