HLASUJTE: Necháváte se očkovat?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Očkování (ilustrační foto)

Očkování zejména malých dětí je jedinou účinnou prevenci proti spalničkám, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Reagoval tak na novou zprávu Světové zdravotnické organizace (WHO), která zrušila České republice, Británii, Řecku a Albánii status zemí, ve kterých byly vymýceny spalničky.

V červenci evidovali čeští hygienici na 573 nakažených lidí – za celý loňský rok to bylo 203 osob. WHO vyzývá k očkování a i k boji proti dezinformacím spojeným právě s očkováním.

Proočkovanost společnosti klesá, přitom tzv. kolektivní imunita zastavuje šíření spalniček, a to při proočkování 95 % populace. To splnila ČR v roce 2014. 

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Co si myslíte o výroku ministra zdravotnictví? Jaký je váš názor na očkování? Je, nebo není podle vás správné, že očkování proti spalničkám je povinné a tedy hrazené zdravotními pojišťovnami? Necháváte sebe a své děti očkovat, nebo ne a proč?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Odebírat podcast

Související