David Klimeš: Nouzový stav není od toho, aby se státu snáze nakupovalo
Je v ČR milou tradicí, že vláda nezasedá ve Strakově akademii, ale v noci na sociální síti Twitter, kde se ministři kočkují. Naposledy to předvedl ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Hamáček (ČSSD). Vypálil na občany tři zlověstné řádky, že když si premiér nepřeje prodlužování nouzového stavu za konec měsíce, tak on vydává příkaz k ukončení centrální distribuce ochranných pomůcek k 30. dubnu. Čtenář nemohl nepropadnout panice, zda se dožije prvního májového dne.
Autor je komentátor Aktuálně.cz
Související
-
Petr Hartman: Plošné testování na koronavirus aneb Kdo je zvědavý, ten se dostaví
Kdo je zvědavý, ten se dostaví. Také tímto způsobem by se dalo charakterizovat plošné testování.
-
Jan Vávra: Nenechat se vystrašit!
V návalu uspokojení nad zvládáním koronovirové epidemie a rozvolňováním nejrůznějších omezení zapadlo znepokojení nad způsobem, jakým vláda omezila naše práva a svobody.
-
Jiří Pehe: To nejhorší přijde až po rozvolnění koronavirových omezení
Česká vláda zveřejnila harmonogram pro postupné rozvolňování přísných omezení, která přijala v boji s epidemií koronaviru.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.