Výběr událostí posledních sedmi dnů připravila Lenka Jansová

18. červen 2022

Evropská komise doporučila členským zemím Unie udělit Ukrajině status kandidátské země. Předtím k tomu vyzval prezident Zelenskyj v projevu k českému parlamentu.

Tři obvinění v kauze korupce v pražském dopravním podniku jsou ve vazbě. Mezi nimi i exnáměstek Petr Hlubuček z hnutí STAN. Marže prodejců pohonných hmot podle analýzy ministerstva financí dál klesají. Přesto tankujem za rekordní ceny. A v pražské Resslově ulici si lidi připomněli památku sedmi parašutistů, kteří zemřeli po boji s nacisty v kostele svatých Cyrila a Metoděje. Tyto události přinesl končící týden.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.