SERIÁL

Vladimír Votýpka: Paradoxy české šlechty

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sourozenci Belcredi. Zleva Ludvík, Marie Teresie, Hugo, Richard, Egbert

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

V Radioknize tentokrát pátráme po příbězích českých aristokratů, historických peripetií šlechtických rodů a jejich osudech v různých dobách a režimech.

Pozoruhodné osudy zástupců české aristokracie zaznamenal Vladimír Votýpka. Díky němu můžeme tak nahlédnout do rodové historie a také každodenního života několika významných českých aristokratů.

Kromě historie jednotlivých rodů popisuje perzekuci šlechty v dobách komunistického režimu. A také se věnuje houževnaté snaze aristokratů o postupnou obnovu restituovaných a často velmi zdevastovaných zámků a sídel.

Zároveň zaznamenal, jak se v polistopadové éře vyrovnávali s problémy spojenými se správou navráceného majetku.

V četbě na pokračování postupně uslyšíte o osudech Rudolfa Thurn-Taxise, Radslava a Christiana Kinského, Richarda Belcrediho, Václava Dlauhoweského, Barbary Coudenhove-Kalergové, Jiřího Kryštofa Podstatsky Lichtenštejna, Jana Lobkowicze, Diviše Czernina a rodu Razumovských.

Desetidílnou četbu pro rozhlas připravila Jaroslava Jiskrová. Dramaturgie Jiří Vondráček, režie Jaroslav Kodeš. Čte Aleš Procházka.

Spustit audio