„V době covidu debatoval se sousedy, protože mu chyběl kontakt s publikem.“ Miroslav a Martin Donutilovi u Jana Čenského

14. srpen 2022

„V mnoha zemích neexistuje, aby herec mohl dělat film, divadlo, televizi, rádio a dabing. Michael Douglas nebo Alain Delon z toho byli úplně vykulení,“ vzpomíná Miroslav Dunutil, který přišel do studia se synem Martinem. Co dělali v době covidu? „Pro mě byla záchranou zahrádka. Dřív jsem totiž jen sesbíral úrodu,“ přiznává Miroslav Donutil. „Ze začátku byl rád, že má volno, pak začal chodit se psem a debatoval se sousedy, protože mu chyběl kontakt s publikem,“ dodává Martin.

autor: Jan Čenský
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.