Styl investování se v každé zemi liší. Záleží na nátuře i historických zkušenostech, říká ekonom Skořepa

13. říjen 2023

Investice – pojem, který zavání bohatstvím, dostatkem peněz a jejich dobrým využitím. Současně s sebou ale vždy nese také riziko, které už lidé tak ochotně podstupovat nechtějí. Jaké možnosti se nám v této oblasti vlastně nabízejí?

Investice jsou finanční prostředky, které byly investorem vloženy do konkrétního projektu za účelem jejich zhodnocení a výnosu. S vynaložením investice investor vždy podstupuje určitou míru rizika. Toto riziko by ale mělo být vždy vyváženo požadovaným výnosem. Tolik obecná definice investice.

Jaké investiční možnosti v Česku máme? A jak je využíváme? Proč máme takový strach z rizika? A je oprávněný? Poslechněte si celé Ekonomické jednohubky v audiozáznamu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.