V pondělí 21. února 2022 zahájila ruská armáda „mírovou misi“ východoukrajinských regionech, a to na základě dohod, které se separatisickými státy Doněckou a Luhanskou lidovou republikou uzavřel Kreml. Státy Evropské unie se následně shodly na přijetí sankcí proti Rusku kvůli porušení svrchovanosti Ukrajiny. Ve čtvrtek 24. února nad ránem napadly ruské síly Ukrajinu, k vojenské operaci dal svolení prezident Vladimir Putin.
Nejnovější články
-
Stomatová: Válka na Ukrajině bere životy kolem mě. Nic není stabilní, lidé přišli o všechno
Dívat se čtvrtým rokem na válku je pro zpravodajku České televize Darju Stomatovou čím dál těžší. Kkonflikt stále častěji dotýká lidí, které osobně zná.
-
Bříza: Peníze pro Ukrajinu neřeší příčinu. Je potřeba zastavovat drony, kvůli kterým Ukrajina mrzne
Iniciativa Dárek pro Putina vybrala 170 milionů korun na generátory a další zařízení pro Ukrajinu. „Je to skvělé, ale neřešíme příčinu,“ zamýšlí se Vlastislav Bříza.
-
Válka je ve všem, co jsem od února 2022 namaloval, říká ukrajinský umělec Matvij Vasjberg
V Kyjevě uspořádali monumentální výstavu obrazů jednoho z nejznámějších ukrajinských umělců Matvije Vasjberga věnovanou holokaustu i ruské agresi.
-
Příběhy z Ukrajiny má smysl vyprávět. Češi pak pomohli s nákupem generátorů, říká oceněná Stomatová
Cenu Ferdinanda Peroutky získala vedle Kateřiny Šafaříková také reportérka České televize Darja Stomatová: „Mým hlavním teď je vydržet spolu s lidmi z Ukrajiny.“
-
Scherf: Pojede Zelenskyj do Moskvy? Ukázal by, že je ochoten riskovat vlastní život a důstojnost
„Rusku konflikt přinesl ohromné hospodářské i lidské oběti, ale právě proto musí z pohledu Rusů skončit nějakým vítězstvím,“ vysvětluje Filip Scherf.
-
Zelenskyj: Česko nám rozumí. Jsem vděčný za podporu i přístřeší pro Ukrajince, kteří to potřebovali
Nepomáhat Ukrajině je riskantní, protože by Rusko po pádu Ukrajiny mohlo pokračovat ve válce, říká v exkluzivním rozhovoru ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »