Myši pomůžou v boji proti obezitě

24. září 2010

V lékařském výzkumném ústavu univerzity v St. Louis v americkém státě Missouri žije pozoruhodná skupina myší. Domovem se jim staly velké plastové bubliny a zcela sterilní prostředí. Díky tomu mohou sníst úplně cokoliv a stejně neztloustnou.

Veškerá potrava i pití, které tyto laboratorní myši dostávají, jsou striktně sterilní. V jejich střevech tedy chybí miliardy mikrobů, které by se tam v běžném životě nacházely. Vědci se za jejich pomoci snaží vytvořit klíč, jak zvítězit nad světovou epidemií obezity. Více než miliarda lidí trpí nadváhou, z toho 300 milionů lidí je vyloženě obézních. V USA 65 procent dospělých je buď obézních, nebo má alespoň nadváhu. Někteří lidé hubnout prostě nechtějí a jiným se to nedaří, ať dělají, co dělají. USA i jiné státy vydaly na výzkum, jak bojovat s obezitou, miliony dolarů, ale nesklidili žádné ovoce. Zlom může nastat právě nyní. Díky myším z laboratoře v St. Louis.

Myši nejsou v krmení vůbec omezovány. Jsou při chuti, celé dny jedí, a přesto nepřibývají na hmotnosti ani o gram. Kdyby myši v běžném prostředí jedly stejně jako ony, byly by z nich zanedlouho kuličky. Myši ve sterilním prostředí zkonzumují zhruba o třicet procent více potravy než běžné myši a přitom mají asi o 40 procent nižší hmotnost. Podle Jeffreyho Gordona, ředitele Centra pro genomové vědy a vedoucího experimentu, je to tím, že ve střevech nemají pokusné myši žádné bakterie. V okamžiku, kdy myši ze sterilního prostředí byly vystaveny náporu bakterií, začaly okamžitě přibírat a během dvou týdnů měly stejnou váhu jako normální myši. Střeva bez bakterií tedy znamenají štíhlou postavu. Otázkou však zůstává, proč tomu tak je a zda se dá podobný postup aplikovat i u lidí.

Podle Jeffreyho Gorgona jsou střevní bakterie schopné zpracovat téměř vše a změnit to na kalorie. Kalorie dokážou doslova vyždímat i z nestravitelné vlákniny. Zhruba šest procent bakterií v tlustém střevě produkuje obrovské množství enzymů podporujících trávení cukrů. Tyto enzymy štěpí vlákniny na cukr xylózy tzv. dřevný cukr a umožňují jeho trávení. Laboratorní pokusy také dokázaly, že střevní bakterie kolektivně a úspěšně potlačují protein zvaný fiaf, jehož základním úkolem je bránit ukládání tuků v těle. Myši žijící ve zcela sterilním prostředí tyto bakterie nemají, protein fiaf není potlačován, a to je zřejmě jeden z hlavních důvodů, proč zůstávají tak štíhlé. Lidé se nemusí bát, že budou muset žít ve sterilní bublině, jen aby nebyli obézní. Gordon a jeho tým jsou přesvědčeni, že dosavadní výsledky jim ukážou, jak úspěšně bojovat proti nadváze i u lidí. Zájemci o zhubnutí by se však ještě neměli radovat, celý výzkum je zatím v počátcích. Jestli povede ke zdárným výsledkům, ukáže teprve až čas.

autor: Lenka Kosztolányiová
Spustit audio