Marek Hudema: Letošní trend – tichá rezignace v práci

28. listopad 2022

Tichá rezignace v práci, neboli anglicky quiet quitting, se stala trendem letošního roku. Zejména mladší lidé, ti kteří se narodili po polovině 90. let, si uvědomili, že práce není všechno. V průběhu covidových uzávěr zjistili, že jsou tu i jiné hodnoty: rodina, přátelé, koníčky. Ne jen honění se za kariérou.

Začali v práci dělat jen to, co je nutné, a výsledkem je pád produktivity práce v mnoha zemích. Alespoň tak to podávala část médií.

Čtěte také

Jenže zdaleka nejde jen o střet starých workoholiků a mladých lenochů z generace Z. Jde o to, že část zaměstnanců se vyčerpala v době epidemie covidu, a mnozí dokonce trpí vyhořením. Další o zaměstnání kvůli covidovým uzávěrám přišli a pracují jinde, kde se teprve zaučují, a jejich výkon je tak zkrátka nižší.

Ještě dalším nedávala jejich práce smysl. Chtějí zaměstnání zábavnější, s větší jistotou nebo zkrátka jen jiné. Rezignují tak na snahu v práci, která je už nebaví. Nejviditelnější je to přitom právě u mladých lidí. Mezi nimi je trendem hledat v práci nejen peníze a využití svých schopností, ale také možnost, jak zlepšit svět.

Manažeři nadávají

Zároveň průzkumy mezi zaměstnanci, které už léta dělá ve Spojených státech firma Gallup, ukazují, že tichá rezignace se týká i starších lidí. A je tu s námi velmi dlouho.

Čtěte také

Navíc procento zaměstnanců, kteří se takhle chovají, se poslední léta v podstatě nemění. Lidé, kteří rezignovali na snahu v práci, jsou podle Gallupu přitom ti, kterým se jejich nadřízení moc nevěnují. Ti, které zřejmě nečeká povýšení nebo pořádné zvýšení platu ani za mimořádné výkony. Tak proč by tedy měli dělat něco navíc?

Můžeme si tipnout, že jde typicky třeba o státní úředníky, zaměstnance firem v nepříliš prosperujících odvětvích ale také třeba o matky malých dětí či zaměstnance před důchodem, na které se nadřízení často dívají jako na lidi bez perspektivy.

Marek Hudema

Manažeři, kteří jsou za quiet quitting fakticky zodpovědní, přitom nadávají na přístup zaměstnanců a varují, že to způsobuje problémy v celé ekonomice. Což není podle statistik vůbec jisté. Navíc má opravdu manažer nějaké právo svému podřízenému vyčítat, že dělá jen to, co má v pracovní smlouvě, a nechce pracovat zdarma? 

Autor je komentátor Lidových novin

autor: Marek Hudema
Spustit audio