Ivan Hoffman: Ronaldova Cola

23. červen 2021

Když Cristiano Ronaldo na tiskové konferenci znechuceně odsunul lahve Coca-Coly a mával lahví vody, okamžitě se řešilo, co to dělá s akciovými kurzy mocné firmy, jež sponzoruje fotbalový turnaj, kterého se Ronaldo zúčastňuje.

Nápojový gigant znectěný fotbalovým gigantem smířlivě konstatoval, že „každý má právo na své preference nápojů s různými chutěmi a potřebami“. Komentátoři se pak shodli, že kolem celebrity, kterou na Instagramu sleduje 300 milionů fanoušků, musí i Coca-Cola našlapovat obezřetně.

Čtěte také

​Vyznavači zdravého životního stylu se, jak známo, oškliví slazené nápoje. Kdyby ale Ronaldo chtěl být v osvětě důsledný, nepropagoval by jako alternativu vodu v plastu. Kvůli ftalátům. Zdravé vodě by stejně jako nezdravé Cole prospěla láhev skleněná, vratná.

Ta je ale zřejmě definitivně ze hry, protože je těžká a zálohování moderního člověka otravuje. Pak jsou zde samozřejmě ještě plechovky.

Stát, který strkal nos do všeho

​Kdysi dávno, když se u nás v některých obchodech občas objevily plechovky Coca-Coly, byly to druhé vánoce a to dlouho před tím, než se Coca-Cola rozhodla sponzorovat Santu Clause.

Čtěte také

V plechovkách od Coca-Coly jsem měl na stole tužky, propisky a štětce až do momentu, kdy se po příchodu kapitalizmu z těchto krásných amerických obalů stal i u nás všudypřítomný odpad.

To ale nemá cenu Ronaldovi vykládat. Nezdravá Coca-Cola za svou exkluzivní image vděčila nouzi, jež se ovšem zpětně jeví jako ekologický ideál. Konzumovali jsme vesměs lokální potraviny prodávané v bezobalovém režimu. Stát, který strkal nos do všeho, strkal ho i do potravin, takže bylo pro pěstitele a výrobce obtížné optimalizovat receptury čili šidit kvalitu.

Ivan Hoffman

A všude samá voda. Kolik sledujících by asi tenkrát Cristiano Ronaldo u nás ztratil na Instagramu, kdyby nám tvrdil, že voda je lepší než Coca-Cola?

Myslím, že by u nás přišel o všechny followery. Naštěstí tehdy ještě neexistoval Instagram.

Autor je komentátor Deníku

autor: Ivan Hoffman
Spustit audio