Internet v průmyslové výrobě
Internet se běžně používá v kancelářských aplikacích a v mezilidské komunikaci. Jeho efektivní využití v průmyslu je ovšem stále ještě předmětem výzkumu.
Jedním z projektů, které se touto problematikou zabývají, je evropský projekt integrované mezinárodní spolupráce VAN - Virtual Automation Network. Projektu VAN se účastní i Vysoké učení technické v Brně. Na podrobnosti se v dopoledním vysílání Českého rozhlasu Leonardo ptal Luboš Veverka profesora Františka Zezulky z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.